Haber

Antakya’daki somut olmayan yapı İstanbul’da ‘güçlendirme’ için masada

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; Güçlendirme, yapıları depreme dayanıklı hale getirmek için de iyi bir seçenektir” dedi. İmamoğlu, Antakya’da 3 şiddetli deprem atlatan binaya uygulanan güçlendirme seçeneği de dahil olmak üzere İstanbul için en doğru seçenekleri sunacaklarını açıkladı.

Ekrem İmamoğlu, büyük bir deprem beklenen İstanbul’un bozulabilir binaları için Twitter hesabından açıklama yaptı.

İmamoğlu yaptığı açıklamada, “Yapıları depreme dayanıklı hale getirmek için güçlendirme de iyi bir seçenek. Antakya’da aynı yıl, aynı proje ile yan yana yapılan yapılardan biri tamamen yıkılmış ve oburluğu ayakta kalmıştır. Bu uygulama da dahil olmak üzere İstanbul için en gerçekçi seçenekleri sunacağız” dedi.

DUVARLAR FİBER KARBON POLİMER KULLANILARAK GÜÇLENDİRİLDİ

Antakya Sümerler Mahallesi Belediye Kooperatif Evleri’nde bulunan A3 Blok depremde yıkıldı, A1 Blok ağır hasar gördü, A2 Blok meydana gelen 3 depremde ayakta kaldı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yıkılmayan bloğu incelemiş, bloğun duvarlarında “lifli karbon polimer” kullanılarak güçlendirildiğine dair yetkililerden bilgi almıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu