Haber

Bursa’daki Sahte İçki Davasında Görüş: 6 Kişinin Ölümüne Sebep Olan Sanıklara Hapis Cezası İstendi

Bursa’da 6 kişinin sahte alkolden zehirlenerek hayatını kaybetmesiyle ilgili davada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, 3 sanıktan birinin 15 yıla kadar, diğerinin ise 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Bursa 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, “kasten öldürme” ve “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından yargılanan tutuklu sanık Kamil Cihat İşcen, tutuksuz sanık Raif Aytaç Uzcan, merhumun yakınları ve avukatlar yer aldı. taraflardan biri hazır bulundu. Bu davanın başka bir nedenle tutuklu bulunan sanığı Oktay Ulu ise duruşmaya katılmadı.

Cumhuriyet Savcısı, esasa ilişkin mütalaasında, Kamil Cihat İşcen’in Bülent D, Erhan S, Erol O, Mahmut A, Necip Ç. ile suçlandığını belirtti. Raif Aytaç Uzcan’ın, Şakir Ç ve Şakir Ç’nin ölümüne sebep olduğu gerekçesiyle “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını, Raif Aytaç Uzcan’ın ise 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. “Suç delillerini yok etmek, gizlemek veya değiştirmek” suçundan 5 yıl hapis. Savcı, Oktay Yüce ve Raif Aytaç Uzcan’ın diğer suçlardan da beraat etmesini istedi. Şikayetlerinin devam ettiğini belirten mağdur yakınları, sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Savunmasını yapan Raif Aytaç Uzcan, sahte içkileri saklamak gibi bir niyetinin olmadığını belirterek, “Hastanede Kamil Cihat İşcen bana ‘Bunları senin evine götürelim’ dedi. Benim evime götürdük. Bir telefon görüşmesiyle. Hayatını kaybedenleri duyunca onları bizzat polise teslim ettim. Mahkemeden beraatımı talep ediyorum.” söz konusu.

Sanık Kamil Cihat İşcen de beraat talebinde bulunarak, “Ben sadece alkol kullanıcısıyım. Kardeşimi kaybettim. Benim bir tek Allah’ım var. Vereceğiniz cezayı kabul etmeye hazırım” dedi.

Sanığın tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme heyeti, avukatların süre talebini kabul ederek duruşmayı erteledi. -BURSA

sivrihisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu