Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birilerine ders mi veriyoruz?

BATMAN (IGFA) –Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanlığı tarafından Batman Valiliği önünde düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Eşi Emine Erdoğan ile birlikte kürsüye çıkarak meydanı dolduran vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Batman bugün bir başka, muhteşem” dedi. O başladı.

Resmi sayıya göre miting alanında 55 bin kişinin bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batmanlıları çok sevdiğini söyledi.

“Pazar gününe hazır mıyız? Sandık mı açıyoruz? Birilerine ders mi veriyoruz?” Sorulara “Evet” yanıtını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Size inanıyorum. Bu işi başaracağınıza da inanıyorum” dedi. o cevapladı.

Batman halkına şükranlarını sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Konuşan sözünü toplum içinde söylesin / Dili konuşsun / Dicle anlatsın sana sevgimizi ey güzel şehir / Dicle emzikli toprak” diyerek, “Dicle sana aşık olduğu gibi biz de sana aşığız Batman. Batman’i başka biri gibi seviyoruz.” dedi. Biz sizi çıkar veya sömürü için değil, Allah için seviyoruz. Seni Yaradan için seviyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkalarının Batman’i sadece seçimden seçime hatırladığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, her fırsatta bu şehrin konuğu olduklarını, toplu açılış törenlerinde tamamlanan işlerin sevincini paylaştıklarını, güçlerini pekiştirdiklerini söyledi. partisinin kongreleri vesilesiyle burada meslektaşlarıyla dayanışma içindedir.

Ülkenin gündemi ne olursa olsun Batman’in dertlerini, Batman halkının dertlerini hep takip ettiklerini, ilgilendiklerini ve çözüm aradıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bugün Batman’a sadece seçim mitingimizi yapmaya gelmedik. Bugün sizlerle de bir inceleme yapalım istedik. Batman’la sohbet edip hafızamızı tazelemek istedik. Aile ve ahdimizi tazelemek istedik. Batman kardeşlerimizle. Çünkü biz Batman’la hem yol arkadaşıyız, hem yol arkadaşıyız. Kader ortağıyız, musibetten beri kardeşiz.”

Henüz 25 yaşındayken partisinin gençlik kolları başkanı olarak Batman’a geldiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geldiği zaman meydandaki kadınların ne kadar heyecanlı olduğunu gördüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önce Batman’in hanımları, Allah birini sandığa gömecek. O kadar mı? Yani durmak yok.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu