Haber

İkili arasındaki gerilim iddialarını güçlendiren kare! “İmamoğlu’na hakaret etmedim” diyen Kaftancıoğlu, son hamlesiyle kimseyi ikna edemeyecek.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun arasında gerginlik çıktığı tezleri kamuoyunun gündemine oturdu. Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu hakkında “aptal, hırslı, müteahhit kafalı” gibi aşağılayıcı açıklamalarda bulunduğu iddia edildi.

İLÇE MÜDÜRLERİ İMAMOĞLU’YU ZİYARET ETMEDİ

İddiaları güçlendiren ilk olay 29 Kasım’da yaşandı. İstanbul’da CHP 39 ilçe lideri Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti. Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas’ın Twitter hesabından paylaştığı ilçe liderleri ile İmamoğlu’nun fotoğrafındaki bir detay da dikkatlerden kaçmadı. İmamoğlu’nu hiçbir programda yalnız bırakmayan Kaftancıoğlu, bu kez ziyarette yer almadı.

“KAFTANCIOĞLU BİR MAHKEME ANNESİDİR”

İddiaların sorulması üzerine İmamoğlu, “Canan Kaftancıoğlu nazik bir hanımefendi. Bence bu sözleri bir kadın olarak söylemedi, benim söyleyeceğim bu kadar.”

KAFTANCIOĞLU TARTIŞMALARI REDDETMİŞTİ

Tartışmalar karşısında sessizliğini bozan Canan Kaftancıoğlu, dün Twitter hesabından bir açıklama yaptı. İmamoğlu ile aralarında bir sorun olmadığını ifade eden Kaftancıoğlu, “Söylediğim hatta iftira attığım ‘şizofreni’ tabirinin tıbbi bir teşhis olduğunu ve hakaret olarak kullanılamayacağını en iyi biz doktorlar biliyoruz. İfadeyi hakaret olarak kullanmak, bu teşhisi almış hastalarımıza yapılacak en büyük hakaret olur. Bu yüzden yalan söyledi” dedi.

“ÖNDERİMİZ EKREM İLE 16 MİLYON İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Irkçı ve ayrımcı ifadeler kullanmadığını belirten Kaftancıoğlu, “Hayatı boyunca sorumluluklarını her zaman ön planda tutmuş biri olarak, 16 milyon için Ekrem Önderimiz dahil tüm yol arkadaşlarımızla her zaman birlikte çalışacağız. Genel Liderimizin liderliğinde 85 milyona hayat vereceğiz.”

KAFTANCIOĞLU, İMAMOĞLU İLE SARSMADI

Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile arasında bir sorun olmadığını iddia etse de CHP’nin vizyon belgesinin açıklandığı “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısı sonunda yaşananlar kameralara yansıdı. Konuşmasını tamamlayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve protokoldekilerle tek tek tokalaştı. Kılıçdaroğlu’nun ardından hızla gelen Kaftancıoğlu’nun da Ekrem İmamoğlu’nu geçerek herkesi selamladığı ve tokalaşmadığı görüldü. Bu anlar, Kaftancıoğlu ile İmamoğlu arasındaki gerilimi bir kez daha güçlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu