Haber

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: Aydın’dan Türkiye’ye kaçak göçmenler girdi

DÜZGÜN Partisi Sözcüsü Kürşad Güçlü, Aydın’da yabancı uyruklu kişilerin tekneden inerek sahilden Türkiye’ye girdiği iddialarına ilişkin; “Konuyu az önce yetkililere sordum. Görüntüler doğru ve bu anlar farklı kameralarla tespit edildi/doğrulandı. Plajdan 15-16 kişilik kaçak bir grup giriyor. Tespit edilmesi için çalışma yapıldığı bilgisi verildi. Bu vahim görüntü kara sınırlarımızın ötesinde ülkemize de ulaştı. “Yasadışı girişlerin mümkün olduğunu bir kez daha gösteriyor” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Severli, bugün Aydın’da tekneden inen yabancı uyrukluların kente girdiği iddiasına ilişkin açıklama yaptı. Zorlu, X (Twitter) hesabından şu mesajı paylaştı:

“Aydın/Kuşadası’nda tekneyle plaja giren kaçak mültecilerin görüntüsü gerçekten dehşet verici! Az önce yetkililere konuyu sordum. Görüntüler gerçektir ve bu anlar farklı kameralarla tespit edilmiş/doğrulanmıştır. 15-16 kişilik kaçak grup. kişilerin kıyıdan giriş yaptığı öğrenildi. Uyruklarının belirlenerek yakalanması için çalışma yapıldığı öğrenildi. Bu vahim görüntü, kara sınırlarımız dışında da ülkemize kaçak girişlerin yapılabileceğini bir kez daha gösteriyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı acilen bu konuyla ilgili açıklama yapmalı. Mavi Vatan sınırdır, sınır da namustur!”

sulogluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu