Haber

MASKİ’den Kurban Bayramı uyarısı

MANİSA (İGFA) – Kurban atıklarının dere yataklarına, kanalizasyon ve yağmur suyu sınırlarına atılmaması konusunda vatandaşları uyaran MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, kurban atıklarının hem insan hem de çevre sağlığına önemli zararlar verdiğini belirterek, sordu: vatandaşların bu konuda duyarlı davranması.

Manisa Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, Kurban Bayramı’nda vatandaşlara insan ve çevre sağlığının korunması konusunda uyarılarda bulundu. Aslay, vatandaşların kurbanlık atıklarını dere yataklarına, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına atması durumunda çevre ve insan sağlığını olumsuz etkileyeceğini belirtti. Bu durumun salgın hastalıklara da yol açabileceğini belirten Aslay, altyapının düzgün çalışmamasına neden olacağını vurguladı.

“Kurban atıklarını dere yataklarına, ızgaralara, atık su ve yağmur suyu hatlarına atmayın”

Her türlü çöpün kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarına atıldığını tespit ettiklerini belirten Genel Müdür Aslay, “Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde geçirmek için her sektörün duyarlı davranması gerekiyor. Yönetim olarak gerekli tüm önlemleri alıyoruz ve ekiplerimiz bayram boyunca da sahada çalışmalarına devam edecek. Ancak vatandaşlarımızı kurban atıklarını dere yataklarına, siperlere, atık su ve yağmur suyu hatlarına atmamaları için duyarlı olmaya ve hassasiyet göstermeye davet ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu