Ekonomi

Reytaş ve Tofaş arasında 5 yıllık anlaşma imzalandı

Reytaş Nakliyecilik ve Lojistik Ticaret A.Ş., Tofaş ile yaptığı iş mutabakatını Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

KAP’a yapılan açıklamada “Şirketimiz ile Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.arasında, üretim yedek parçalarının lojistik operasyonları için 3 yıl kesintisiz ve 2 yıl da opsiyonel olmak üzere toplam 5 yıllık ‘Milk-Run Sözleşmesi’ imzalanmıştır” sözleri yer aldı.

Yeni imzalanan kontrata nazaran 3 yılda yaklaşık 500 milyon TL+KDV ciro beklentisi bulunuyor.

Milk-Run iç ve dış lojistikte kullanılan hammadde gereç ya da eser çekme sistemi olarak tanımlanır. Milk-Run operasyonlarında, günlük olarak müşterilerin üretim programına nazaran imalatçılardan fabrikalarına ulaştırılan materyallerin akışında üretim, stok ve mal kabul kısıtlarına nazaran bir planlama gerçekleştirilir.

Adını Amerika Birleşik Devletleri’nde süt dağıtımından alan Milk-Run Nakliyecilik, araç tarafından muhakkak bir program çerçevesinde çeşitli noktalardan tıpkı yahut farklı yüklerin alınarak bir yahut birden fazla noktaya teslim edilmesi ve teslimatlar sırasında boş kapların toplanması yahut tüm teslimatlar tamamlandıktan sonra karşıt güzergâh izlenerek boş kapların toplanarak geri getirilmesi sistemine dayanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu