Ekonomi

Robinhood hesaplarına 2 günde en büyük kripto girişi

Kripto para piyasalarının sert düşüşle çalkalandığı ortamda kripto para Borsası Robinhood’a son 2 günde en büyük giriş gerçekleşti.

Robinhood’un CEO’su Vlad Tenev paylaştığı bir tweet’te son birkaç günde süreç hacimlerinin ve kripto paralara girişin arttığını belirterek “Özellikle son 2 günde kripto paralara en büyük giriş yaşandı.” tabirini kullandı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in likidite sorunu yaşaması kripto para ünitelerinde büyük bedel kaybına yol açmıştı. Düşüşte, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’in yatırımcılarına platformun nakit enjeksiyonuna muhtaçlığı olduğunu, aksi halde iflas başvurusu yapacaklarını söylemesi tesirli olmuştu.

Tenev, Alameda, FTX yahut başka şirketlerdeki çalkantıdan olumsuz etkilenmediklerini, iş ortaklarının da rastgele bir maruziyet yaşamadığını tabir etti.

Son birkaç yılda kripto paraların ana akım haline gelmesiyle yeni şirket ve yeni teknoloji oluşumunda bir patlama olduğunu kaydeden Tenev, bunların birçoğunun kontrolsüz olduğunu vurguladı.

Tenev “Müşterilerin kullandıkları platform ve ürünleri titizlikle incelemesi çok önemli. Denetime tabi ABD’li bir şirket olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edecek ve regülatörlerle iş birliğimizi sürdürerek en güvenli kripto deneyimini sunmak için çalışacağız” yorumunu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu