Haber

Sakarya’da ‘akıllı şehir’ için yazılım hamlesi

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından işçiye yönelik sürdürülen eğitimlere bir yenisi daha eklendi. Bilgi Süreç Dairesi işçileri ve yerli yazılım teknolojisi atılımına katkı sunmak için başlatılan Yazılım Park projesine dâhil olan üniversite öğrencilerine ‘yazılım’ alanında eğitimler verilmeye başladı.

Bu eğitimlerden sonuncusu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Alanında uzman eğitmenler, belediye salonunda öğrenciler ve çalışanına ayrıntılı bilgiler sunuyor. Programın bu kısmında çalışanın ve ilgili alan öğrencilerinin yazılımın değerli bir modülü ‘veritabanı’ sistemlerinde daha ehil hale getirilmesi hedefleniyor. Tahsilleri devam eden öğrencilere ise eğitimler sayesinde değerli bilgiler ediniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bilgi Süreç Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Teknolojininher geçen gün geliştiği dünyada, Büyükşehir Belediyesi olarak yazılım sektöründeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu noktada ilgili personelimize ve Yazılım Park bünyesindeki üniversite öğrencilerimize 15 gün sürecek olan eğitimlerimiz başladı. Yazılım teknolojisiyle belediyemizin de hizmet kalitesini artırarak akıllı ve sürdürülebilirşehirler arasında yer almak istiyoruz” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu