Haber

Saymaz: ‘Ekrem İmamoğlu İstanbul’u AK Parti’ye teslim etmek istemiyor’

CHP’de ‘değişim’ tartışması sürerken, Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı aday olması beklenen isimler arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama bekleniyor. İçeriğiyle ilgili olarak İmamoğlu’na yakın isimlerden bugüne kadar açıklamalar geldi.

Sözcü İsmail Saymaz, “İmamoğlu ‘İstanbul’u kaybedemeyiz’ diyecek ve yeniden İBB başkanlığına aday olacağının sinyalini verecek.” Saymaz, “Ancak CHP genel başkanlığının değişmesi gerektiğinin de altını çizecek. Değişiklik olmazsa yerel seçimlerde risk olabilir” dedi.

Saymaz, “‘Türkiye’yi kurtaramadık, İstanbul elimizde kalsın’ hissi CHP’lilerde ve muhalefet seçmeninde hakim” dedi.

“İSTANBUL’a sırtınızı dönmekten başka çareniz yok”

İsmail Saymaz’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“İmamoğlu da kalesini gördüğü İBB’yi kaybetmek istemiyor. Görüldüğü gibi 2028’de cumhurbaşkanı adayı olacaksa en başta İstanbul’a sırtını dönmesi mümkün değil. Bu bir.

İkincisi de şu: Çeyrek asır sonra alınan İstanbul’u AK Parti’ye teslim eden olmak istemiyor. İBB’nin anahtarını Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya vermenin siyasi maliyeti İstanbul’u seçimde kaybetmekten ağır gelebilir.

Üç: CHP Genel Başkanı seçilirse koltuğunu bırakacağı AK Parti İmamoğlu dönemindeki karar ve süreçleri tahrif ederek aleyhine kullanacak.”

TAM MAKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu